قیمت روغن موتور نیمه سنتتیک استاندارد

روغن موتور ها را به سه دسته تقسیم می کنند، روغن سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی یا مینرال.
سنتتیک یعنی روغنی که توسط انسان و به صورت شیمیایی تشکیل شده و منیرال یعنی پالایش نفت و به ترکیب مینرال و سنتتیک باهم نیز نیمه سنتتیک می گویند.
از روغن موتور نیمه سنتتیک بیشتر برای وانت‌ها و خودروهای SUV استفاده می‌شود و قیمت فروش روغن موتور نیمه سنتتیک استاندارد نسبت به روغن‌های سنتتیک پایین‌تر است.

قیمت روغن موتور نیمه سنتتیک استاندارد

طبقه بندی روغن موتور بر حسب استاندارد API

طبقه بندی روغن موتور بر حسب استاندارد API به طور کلی، در دنیا سه استاندارد مهم برای استاندارد سازی صنعت خودرو و صنایع وابسته وجود دارد، API (ایالات متحده)، ACE (اروپا)، ILSAC (آسیا) این منابع استفاده از روغن های خاصی را برای موتورهای مختلف توصیه می کنند.
روغن موتور در یک فرآیند پیچیده تولید می شود، بنابراین، انتخاب روغن موتور مناسب به دانستن و یادگیری برخی از مسائل بستگی دارد.
نوع موتور، سوخت و سال طراحی موتور از عواملی هستند که در انتخاب روغن برای موتور نقش مهمی دارند، ما در اینجا می خواهیم در باره طبقه بندی روغن موتور برحسب استاندارد API صحبت کنیم.
موسسه نفت آمریکا کیفیت روغن موتور را به دو گروه تقسیم می کند:

  • اولین گروه روغن موتور برای وسایل نقلیه بنزینی با علامت S مشخص شده است، مخفف Serves (خدمات) به معنی نماینده ایستگاه های تعویض روغن، گاراژها و فروشندگان اتومبیل است.
    در سیستم طبقه بندی S کمترین سطح کیفیت توسط SA نشان داده می شود و بنابراین سطوح بعدی با SB ،SC و غیره … نشان داده می شود.
  • گروه دوم روغن موتورهای دیزلی، با علامت اختصاری C با مخفف Commercial (تجاری)، به معنای وسایل نقلیه تجاری، کشاورزی و ناوگان است.
    در سیستم طبقه بندی C برای علامت گذاری از حروف و اعداد استفاده می شود، مانند A ،B ،C و غیره …

در طول دهه گذشته، ارزیابی های زیادی برای رفع مشکلات زیست محیطی روان کننده ها انجام شده است و روغن های جدید با سطح کیفیت بالاتر به طور فزاینده ای سازگار با محیط زیست هستند، مانند روغن متور نیمه سنتتیک و سنتتیک.

نمایندگی فروش روغن موتور نیمه سنتتیک

نمایندگی فروش روغن موتور نیمه سنتتیک مراکز مختلفی به عنوان نمایندگی روغن موتورهای نیمه سنتتیک فعالیت می کنند و  محصولاتی که تولید می شود را در شهر های و استان ها عرضه می کنند.
نمایندگی های فروش روغن موتور ها ی نیمه سنتتیک معمولا کالای خود را به صورت آنلاین می فروشند، زیرا هم در وقت و هزینه صرفه جویی می شود و هم قابل دسترس عموم می باشد، اما هنگام خرید به مشخصات و ویژگی های این روغن موتور ها توجه کنید.

مشخصات کلی رغن موتور های نیمه سنتتیک:

  • محافظت عالی، به خصوص در 10 دقیقه اول شروع به کار خودرو
  • محافظت بیشتر از موتور و اجزای آن در مقایسه با روغن موتور معدنی
  • در برابر فرسایش موتور سه برابر موثرتر است
  • تأخیر در تعویض روغن موتور

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما